Herní nálož prvního pololetí roku 2019

Ani v roce 2019 vývojáři nelení a nové úlovky do sbírek náruživých hráčů se jen hrnou. A jak se dá u eshopu s názvem Konzole a Hry očekávat, ani my nedržíme zimní spánek a všechny novinky nedočkavě sledujeme. Abychom si zkrátili čekání na vydání těch nejlákavějších virtuálních potěšení, pojďme si o nich něco povědět.

Aktuální nabídku nejžhavějších novinek najdete zde.

Far Cry New Dawn — 15.února — PlayStation 4, Xbox One

Pojďme se hned na začátku podívat třeba na samý konec světa. Ve hře Far Cry New Dawn bude vaším úkolem proměnit konec na nový začátek a nastolit pořádek v nukleární válkou zpustošeném světě, kterému vládne chaos a anarchie. Je na čase zbavit civilizaci banditů, kteří jako plevel napadají a ničí nově vzniknuvší město jménem Prosperity. Teprve pak bude lidstvo moci začít znovu vzkvétat, podobně jako čerstvě probuzená, úchvatně zpracovaná Ultra HD příroda všude kolem.Metro: Exodus — 15.února — PlayStation 4, Xbox One

Jak je vidět na obrázku, ocitáme se na samém konci metra, kde už ani vozy metra nejezdí. Čeká na nás zdivočelá příroda chladného Ruska a zničená, opuštěná města. To už samo o sobě napovídá, že pouť za vysněným bezpečným místem někde v dáli nebude zrovna příjemným nedělním výletem. Nicméně jestli si někdo myslel, že se s únikem z metra alespoň zbaví zmutovaných netvorů, kteří vám dýchají na záda na každém kroku, tak se hluboce mýlí - i na povrchu se pokřivená příroda činila a má pro nás připraveno několik velice zajímavých exemplářů, ze kterých by měl druhé Vánoce nejeden šílený biolog. Ty nejkratší Vánoce v životě.

Anthem — 22.února — PlayStation 4, Xbox One

Pro tuto hru a jí podobné budeme muset v budoucnu zřejmě založit novou samostatnou kategorii - scenérická pornografie. Ano, dobře, akcí nabitý průzkum okolí, boje s obyvateli hladové džungle nebo vylepšování bojového obleku (Javelin) jsou samozřejmě velice důležité herní prvky, ale snad nebude krvelačným kreaturám vadit, když se na chvíli prostě jen tak proletíme krajinou... Na to, že se má jednat o nedokončený, bohy opuštěný svět, je zde opravdu na co koukat. Někdy je zkrátka dobré vědět, kdy přestat.

Dirt Rally 2.0 — 22.února — PlayStation 4, Xbox One

I milovníci zběsilé jízdy po nepředvídatelných blátivých cestách si záhy přijdou na své. Série Dirt nám spolehlivě servíruje jeden povedený rally skvost za druhým, takže nemáme pochyb, že se i nový příspěvek s odkazem na starého dobrého Colina Dvojku zařadí na čestné místo po boku svých předchůdců. Jsme zvědaví, jak si Codemasters poradili s modernizovaným enginem a s přepracovaným modelem ovládání, díky kterým by se mělo konzolové dobrodružství přesunout opět o něco blíže ke skutečnému zážitku.

Dead or Alive 6 — 1.března — PlayStation 4, Xbox One

Nenechte se zmást přitažlivým zevnějškem slečny na obrázku a zaměřte se raději na tu přerostlou jehlu v její pravé ruce. Šestý díl Dead or Alive totiž kromě od základu přepracovaných modelů herních postav přichází z ještě větší krvavou řežbou než jeho předchůdci. Doporučujeme shlédnout nejprve pár ukázkových videí, dosyta se vynadívat a teprve pak se pustit do boje, ovládnout nové zápasnické triky a předvést omámenému soupeři, jak to vypadá, když růže odhalí své trny. Pozn.: Ve hře se vyskytují i mužští bojovníci.

Devil May Cry 5 — 8.března — PlayStation 4, Xbox One

Ďábel bývá někdy vyobrazován jako citlivý tvor se soucitem k lidskému utrpení. Zatímco nad některými lidskými činy by takový vládce pekel skutečně zaplakal, věříme, že tento díl série, která si jeho jméno půjčila do názvu, by i tohoto nenapravitelného padlého anděla potěšil svou rozmanitostí a šikovností jeho tvůrců. Nerova nová kybernetická ruka má podle dostupných informací díky svým mnoha schopnostem sednout každému hráči přesně do, ehm, ruky. Pozadu ale nezůstanou ani další dvě hratelné postavy, Dante a V, z nichž ten první si bude klestit cesty plné nepřátel v sedle křížence motocyklu a motorové pily.

Tom Clancy's The Division 2 — 15.března — PlayStation 4, Xbox One

Dalším důležitým herním stylem, nad kterým jsme se tu dosud nezačali rozplývat, je multiplayerová akce MMORPG. Ne, že by snad mnohé ostatní hry nedisponovaly povedeným režimem pro více hráčů, nicméně Division 2 nás zaujala svým velice nadějným předsevzetím. Podle vyjádření vývojářů dojde k značnému vybalancování hry za účelem poskytnutí pokud možno stejné šance na vítězství všem hráčům se všemi možnými strategiemi. Důraz je kladen jak na oživení hry pro veterány série, tak na smysluplný začátek pro úplné nováčky. Doufáme, že si s tímto velkým soustem nový Tom Clancy poradí a vytvoří svět, ze kterého se nikomu nebude chtít odejít minimálně do vydání dalšího dílu.

Sekiro: Shadows Die Twice — 22.března — PlayStation 4, Xbox One

A zdá se, že se dočkáme i nějaké té exotiky. V dnešní době pokročilé techniky, kdy není problém prohlédnout si téměř celý svět pomocí několika kliknutí, je poměrně složité přijít s něčím nečekaným. FromSoftware, strůjci Dark Souls a Bloodborne, zvolili cestu oblíbených tradičních japonských soubojů, tentokrát však situovaných do fiktivního středověkého Japonska. Hlavní myšlenka je taková, aby byl boj co nejpestřejší a hráči se neocitali ve stejnorodých, neustále se opakujících potyčkách. Toho všeho by mělo být dosaženo pomocí napínavého příběhu, vysokého množství odlišných druhů nepřátel a bojových schopností hratelného ninji.

Doom: Eternal — 29.března — PlayStation 4, Xbox One

Na pestrý výběr nepřátel k pobití se můžeme těšit v novém Doomovi, avšak tady se nebude jednat ani tak o stylové a vznešené bojové umění, jako spíš o naprostá jatka, stříkající krev, motorovou pilu a nestvůry z hlubin pekelných. Doom Slayer má za úkol vyčistit zamořenou Sluneční Soustavu od vší té démonické verbeže, osvobodit tak poslední zbytky civilizace a hlavně užít si pořádnou řežbu. No a pak je tu možnost obrátit celou hru naruby, převtělit se do jedné z příšer a přes internet uspořádat hon na jiného Doom Slayera uprostřed jeho probíhající hry. Příjemnou zábavu.Mortal Kombat 11 — 23.dubna — PlayStation 4, Xbox One

Krvavá jízda pokračuje, teď však v čistokrevné bojovce věhlasného jména Mortal Kombat. S přechodem na engine Unreal 4 přichází opět více grafických detailů a směr, kterým se jedenáctý díl ubírá není nepodobný horrorovým krvákům typu Doom. Styl hry zůstává samozřejmě takový, jak jsme na něj zvyklí. Dojde však k rozšíření možností úprav jednotlivých bojovníků, jejich výbavy a útoků. Kromě spousty známých oblíbených bijců se objeví se i několik zcela nových postav.

Days Gone — 26.dubna — PlayStation 4

Začali jsme survival akcí Far Cry New Dawn, kde hlavní hrdina zachraňuje celé lidstvo. Končíme samotářským nájemným vrahem, který má na starost pouze svou vlastní kůži a motorku. S tím sice odpadají starosti s udržováním komunity, nicméně je nasnadě, že v zombíky zamořeném světě nebude mít klid ani nelítostný nájemný vrah. Zajímavou odlišností od většiny podobných her je chování nakažených nemrtvých nepřátel (Freakers), jejichž inteligence a životní styl nebezpečně připomíná způsoby živých lidi.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení