Tomb Raider Definitive Edition: temnější, než se zdá


Po mnohých ódách na Tomb Raider: Definite Edition jsem se konečně rozhodla hru prohnat PSkem a na chvíli se stát Larou, sexy pokračovatelkou rodu Croft, kterou mám z filmů zafixovanou jako takovou ženskou verzi Nathana Drakea. V dobách her, kdy měla Lara ještě špičatá prsa, jsem já hrála hry na úrovni Spyra, proto jako netknutá staršími díly Tomb Raidera jsem byla plna očekávání tuhle herní sérii konečně poznat a těšila se na akční hru plnou mysteriózních záhad.


WAKEY WAKEY, EGGS AND BAKEY

O to větší překvapení byl prakticky až hororový začátek hry. Po ztroskotání lodi s její posádkou, se Lara probudí na ostrově Yamatai, svázaná a zavěšená v podzemní kobce, okolo zavěšené další mrtvoly, lebky, oheň, oltář, kostlivci a další hromada lebek. Musím uznat, že ta holka má fakt ,,štěstí”, vzhledem k tomu, že poté, co přežije ztroskotání lodi v rozbouřeném moři, se dostane na osídlenou pevninu, která, jak se ukáže, je osídlena hromadou úchyláků a vrahů.


"SORRY JAKO"

Poté, co se jí podaří vyprostit z provazů, si pádem na zem propíchne břicho, dál pak prchá těžce zraněná. Po sérii lekacích scén, útočníkovi a další hromadě lebek se Lara konečně vyhrabe z kobky a ocitne se v lese, kde se rychle setmí, dá se do deště a tak to zůstane ještě dlouho, že si skoro až říkám, jestli místo na Yamatai neztroskotali v Británii.

Na kost promrzlá Lara s propíchnutým břichem, která se z lodi dostala jen v lehkém tílečku, musí ze všeho nejdřív zajistit oheň a ulovit si potravu, aby přežila. Přes veškerý soucit s postavou si nejde nevšimnout, v jaké je skvělé kondici a při hře pomýšlím na to, že mě snad Lara donutí jít cvičit, abych vypadala aspoň částečně tak skvěle. Pro holky inspirace, pro mužské hráče je na co se dívat.


HLEDÁNÍ KÁMOŠŮ

Po nějaké době putování lesem Lara konečně narazí na další ztracenou členku expedice, Sam, což vám na chvíli dodá naději, že aspoň chvíli k ní bude hra milosrdnější a bude mít chvíli parťáka a tím pádem větší bezpečí. Zdání však klame, ukáže se, že kámoška se nachází ve společnosti úchylně vypadajícího týpka, kterému se nedá věřit - jakmile totálně vyčerpaná Lara jen na chvíli zavře oči, úchylák Sam kamsi odvleče a okolo tábořiště umístí pasti na zvířata, o kterou se Lara okamžitě znovu zraní a uvězněná v pasti musí sestřelovat vlky, kteří po ní skáčou a chtějí si z ní ukousnout. Do skoku vlků hřmí a blýská se, že si u scény málem cvrnknu do kalhot a lituju, že hraju až večer sama doma.


CO TEN PRST NA SPOUŠTI ?

Ze spárů pasti Laru vysvobodí příchod zbytku expedice, takže se nadšeně raduju, že snad konečně nebude sama - co se může stát celé skupině lidí? K mému údivu se ale všichni opět (inteligentně) rozdělí a Lara zůstane jen s jedním týpkem, který se hned při prvním setkání s obyvateli ostrova ustrašeně vzdá a nechá se zajmout, Lara je proto na vysvobození a útěk opět sama (což je asi lepší, než s sebou tahat toho ustrašence).


ŽÁDNÝ OŘEZÁVÁTKO

Začínám si zvykat, že setkání s kámoši je vždycky jen krátká epizodka v cut scéně, ale už to přijímám, Lara není žádný ořezávátko a zvládne to jako správná superžena. Chvíli na to už Lara šplhá po skalách s cepínem a postupně redukuje počet obyvatel ostrova.

Zatím nevím, kam příběh Laru dál zavede, kolik úchyláků ještě zlikviduje a co se dozví o královně Himiko, ale tuším, že to nebude žádná procházka růžovou zahradou, zato pořádný akční survival.


Záruka24 měsíců
Tomb Raider Definitive Edition: temnější, než se zdá
Vytvořeno28.04.2022
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení