FIFA 21 2021

Zatímco v našem prvním příspěvku o FIFA 21 jsme se dozvěděli i něco o medvědovi, tentokrát nikomu med kolem obrazovek mazat nebudeme. Rovnou tady na hulváta (nebo spíš na stránku) napíšeme, že o budoucí nejnovější dvacetprvní dámě fotbalu nic moc nového nevíme. A tím myslíme tak nějak celý internet, neboť ten se dosud hemží pouze dohady, předpoklady, popoklady, přáními a modlitbami. Právě tomu poslednímu bodu se dnes budeme věnovat a řekneme si, co by se nám (a snad i Vám) v nové FIFA hře líbilo nejvíc. Takže, připravit kříže, totemy, koberce a krávy, ve jménu octa, sýra a ucha svého...

Revoluční změny

Fotbal je fotbal a jako takový má své hranice, které není radno překračovat. Není asi úplně nutné přidávat do hry zombie hráče nebo bojovou minihru za opilého fanouška, nicméně jsou i méně scestné velké nápady. Začněme třeba editorem hřiště. Některá hřiště se do hry asi nedostanou, například kvůli licencím, ale kdybychom si mohli navrhovat, upravovat a sdílet svá hřiště, to by byl nářez. Minule jsme si tu dělali legraci z režimu hry za rozhodčího, nicméně ono se ukazuje, že to lidi fakt chtějí (!), tak proč ne? Sice by se z fotbalu stala tak trochu karetní hra, ale na rovinu, kdo v mládí nesbíral kartičky s fotbalisty? A teď nejsmělejší přání vůbec: FIFA Ultimate Team bez mikrotransakcí! Ne, nebuďme nenapapaní, EA potřebuje svoje penízky, hraby-hrab, nic proti, ale nějaké alespoň drobné úpravy ve prospěch hráče by se snad snesly, například vyšší šance na získání lepších hráčů nebo lépe vyvážené zápasy..?.

 

Všichni proti všem, se vším všady

Předchozí díly FIFA nám přinesly mnoho herních režimů, obsahů a radosti. S nástupem nových konzolí se do našich srdcí vkrádá naděje, že by nám FIFA 21 mohla přinést úplně všechno nejlepší v jednom. Kariéra by určitě zasloužila řádně okořenit, třeba výběrem sponzorů nebo najímáním a propouštěním nehrajících zaměstnanců, jejichž schopnosti by ovlivňovaly výkony hráčů. S pouličním režimem Volta by se také dalo čarovat až do bezvědomí - mohl by mít třeba svou vlastní kariéru nebo multiplayer ve stylu Pro Clubs, to by byla bašta! Není tomu tak dávno, co vývojáři videoher zjistili, že někteří lidé jsou tam dole jiní a že mnozí z nich si také rádi zakopou s míčem. Takže...co takhle přidat tyto nové tvory, kterým se začalo říkat ženy, do FIFA Ultimate Team? Nebo co třeba nasadit do hry celou ženskou Super Ligu? Rázem tu máme hromadu nových paňáčků! V tomto duchu se nesou i přání o zahrnutí celé české ligy. Malá poznámka pro opravdové fineschmeckery: v Čechách by se prý nějaká ta fotbalistka také našla...

 


18.11.2019

Každoroční podzimní zrození nové hry ze série FIFA je dnes již globálně známý a zažitý přírodní úkaz, podobně jako odchod medvědů na zimní odpočinek. Někteří radikální FIFálisti mohou právě medvědům závidět, že značnou část čekací lhůty na nový díl jednoduše prospí. O co jsou však naši přítulní chlupatí přátelé ochuzeni, jsou internetové spekulace, novinky a dohady o blížícím se následníkovi trůnu virtuálního fotbalu.

Logickým uvažováním s mírnou příměsí matematiky se dá odvodit, že se Jednadvacítka bude hrát mimo jiné na PlayStationu 5. Rychlejší a šikovnější mašina pochopitelně slibuje lepší grafiku, více děje na obrazovce a libozvučnější libozvuk, což jsou ovšem moudra, která by došla i tomu spícímu medvědovi. Důležitější otázka je, jak se tyto změny projeví ve hře. Zápasy by se teoreticky mohly načítat rychlostí světla, nových hřišť a viditelných brouků na stéblech trávy by mohlo být cca hafo a čtvrt, nový systém zpracování zvuku nám nejspíš umožní užít si jadrné komentáře ovládaných panáčků s přesným prostorovým zasazením a díky přepracované fyzice se možná dočkáme kreací podobných té po levici tohoto textu.

Mezi přání lačných FIFožroutů patří samozřejmě i zahrnutí dalších a dalších klubů a hráčů z celého světa, jakož i rozšíření režimu tvorby vlastního sportovce a týmu, které je již teď poměrně obsáhlé (byť se zdá, že nikoho dosud nenapadlo sestrojit si FIFA tým z hokejistů nebo hudebníků). Na obsažení úplně všech týmů ze všech zemí včetně Rohanu a Mordoru si zřejmě budeme muset nějakých pár FIF počkat, nicmémě nějak se začít musí, no ne? Zajímavý nápad je také režim hry za rozhodčího. Budoucnost ukáže, jaké nové herní prvky představí nejen FIFA 21, ale i konzole PS5 a Xbox Series X jako takové a jestli se do toho podivného výkroje na koncepčním obrázku vpravo vejde pivo.

 

 


 

Záruka24 měsíců
FIFA 21 2021
Vytvořeno04.03.2020
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení