The Last of Us Part II

Článek neobsahuje spoilery

Již několik týdnů žije lidstvo v mrazivé nejistotě. Všichni nakupujeme zásoby jídla, nedíváme se jeden druhému do očí, nepovídáme si ve třech, ale sotva v páru… Teď se však všechno změní, protože tu máme nové datum vydání The Last of Us Part II! Na světě je zase krásně, do prázdných, zešedlých ulic se vrací barvy, naděje a láska, protože dlouho očekávaní zombíci se blíží! Smogem prozářeným vzduchem se však nese nová hrozba

Nezbedná přítlačná křídla

Pro někoho dobrá zpráva, pro jiného důvod k panice. Jakýsi zhrzený bývalý zaměstnanec Naughty Dog Studios vypustil do sítě několik zásadních scén, které vyzrazují mnohem více, než že vrah je zahradník, což si jistě každý dávno odvodil sám. Snad mu někdo v práci snědl pudink, snad to ani nebyl zaměstnanec Naughty Dog, těžko říct. Vůči vývojářům to rozhodně není fér. Pokud jde o nás, coby fanoušky, hele, pojďme se z toho nepodělat, ano? Zvědavci si na internetu záběry snadno najdou a ostatní se můžou dál nerušeně těšit na celou hru, která je nyní zase o krok blíž. Samozřejmě, upřímnou soustrast všem, kdo o spoilery zájem neměli a omylem do toho šlápli.

Nepřepínejte kanela!

Navzdory všem těm tragickým srdceryvným článkům a videím, které nyní zaplavují internet, jako kdyby znovu zemřel Michael Jackson, přinesly poslední dny i několik dobrých zpráv. Pochopitelně se jedná v první řadě o datum vydání hry 19.června, což sice není zrovna zítra, ale pořád lepší než "kdovíkdy". Další dobrá zpráva souvisí s uniklými materiály. Aniž bychom museli cokoliv prozrazovat, můžeme směle napsat, že oficiální zprávy vývojářů o temné atmosféře a napínavém, nepředvídatelném příběhu nebyly vytažené z pr...ostředníčku. Vypadá to, že se máme skutečně na co těšit takže kdo si nechce zkazit zážitek, ať moc nešťourá a až se 52x vyspinká, hra bude na světě / na skladě u nás!

 

 


Zbývá jen pár okamžiků a uchaplesků, než nastane měsíc zrození The Last of Us Part II, kterému někteří říkají zastarale "květen". Naši skladníci pečlivě hromadí tuny krabiček a lepenek, aby se to poštovním holubům lépe doručovalo, na servis byla pořízena smečka mrazáků na chlazení přehrátých PS Štyrek, obchodníci si povinně nechávají transplantovat přídavné ruce a hlavy, aby to stíhali prodávat a já... Píši nový článek, to je ale fuška!

Hru The Last of Us Part II můžete předobjednat zde.

 

Novinky v krychli
No, spíš v odstavci. K minulému pojednání o RPG prvcích, inteligenci nepřátel, honicích psech, lásce, koních a nechutných rozhovorech nyní přibývají zprávy o velikosti hry, skákání, hordách nepřátel, temnotě a nechutných scénách. Prý nás čeká naprostá redefinice pojmu "AAA hra" a prý to nebude proto, že by hru měla převzít firma AAA Auto. Ve většině novinek se také objevuje velký důraz na již zmíněná témata pomsty a agresivity hlavní postavy ve spojení se smíšenými pocity hráče ze zabíjení lidských nepřátel, kteří mají svá jména. Zmínkami o létajících končetinách, tančících střevech a erupcích krve se také nešetří. Jakoby nás vydavatelé chtěli ujistit, že to bude FAKT maso.

Jeden disk nestačí
The Last of Us Part II za dobu svého vývoje narostlo do takových rozměrů, že se celé na jedno Blu-Ray prostě nevejde. Příběh má být dlouhý kolem 23 hodin, což, přiznejme si, pro mnohé z nás znamená v praxi dvakrát tolik. Nejde ale jen o příběh, borcí z Naughty Dog se holedbají, že hra roztočí vrtule PS4 nadzvukovou rychlostí a využije každý zatoulaný operační mikrobajt. Výsledkem toho mají být obrovské živé prostory plné unikátních nepřátel, z nichž se každý jednotlivý člověk či typ zombíka bude chovat jinak, a to i v takových detailech, jako jsou gesta, grimasy, nebo jednání v afektu.

Ellie není robot
Z toho všeho vyplývá, že druhý díl Last of Us nebude flákačka, ke které si otevřete chlazené brambůrky a smažené pivo, dáte si stůl na nohy a pustíte prsty na autopilota. Ale jistě, určitě se najdou i tací, kteří se vrhnou do hry jenom proto, aby nakopali zadky pár plesnivcům, proti tomu nelze nic namítat. Důrazně však doporučujeme nenechat si ujít děj, atmosféru a hlavně psychologickou hloubku hlavní postavy, kol níž se mnohé točí.

Bonus: selátkové hody
Ale ano, jasně, už se k tomu dostáváme... Nyní už je všeobecně známo, že se ve hře objeví nějaké ty čuňárničky, alespoň hodnocení ESRB tomu napovídá hesly "nudity" a "sexual content". Někomu samozřejmě stačí ke "štěstí" pořádná dávka brutality, kterou hra určitě šetřit nebude, ale na své si nejspíš přijdou i běžnější pornomanceři. Nevíme jistě, zda se jedná pouze o jemné rozšíření mechaniky jízdy na koni, či zda se ve hře objeví nějaká zajímavější zvířátka. Mimochodem, když už jsme u té jízdy na koníčku... stačí.

 


 

 

 

 

 


18.11.2019

Není tomu tak dávno (v červnu, no, co jako?), co jsme zde slavnostně zveřejnili článek na téma "Co možná bude a možná nebude v Last of Us Part II a kdy to asi tak bude a sorry, že toho zatím víme tak málo." Nyní se nám udělal listopad a protože tato hra pochopitelně zajímá spoustu lidí, na internetu se postupně objevila spousta nových článků, ze kterých teď seskládáme ten náš, ve kterém bude to samé, akorát s videem na konci.

 

Anthony Newman, spoluředitel vývoje hry, vhodil mezi dravé fanoušky zprávu o RPG prvcích - možnostech upravovat si s postupem ve hře statistiky a schopnosti svěřeného panáčka, v našem případě Ellie. Tyto úpravy budou hrát první housle společně s ostatními aspekty hry, na které jsme zvyklí z prvního dílu. Ne, že by snad bylo možné v půlce hry předělat hbité děvče na stokilového křížence piráta a ufozemšťana, nicméně vliv schopností na hru bude tak vysoký, že si Last of Us Part II budeme moci zahrát "tisíckrát jinak".

Příběh zůstává z větší části nadále tajemstvím. Víme, že bude rozdělen do čtyř částí podle ročních období, první část že nás zavede do zimního Wyomingu a že se ve hře objeví koně. V září vydaný trailer potvrdil návrat Joela, hlavního úderníka z prvního dílu. Již nějaký čas také víme o "nejlépe zpracovaném polibku v herním průmyslu" mezi Ellie a Dinou, který se ovšem asi nebude úplně zamlouvat Dinině ex-příteli Jessemu, bez ohledu na kvalitu programátorské práce. Zapomeňme na chvilku na nechutný rozhovor během taneční scény a pojďme se podívat na nepřátelské shluky dat a pixelů.

Minule jsme psali o zvýšené inteligenci nepřátel, kteří se budou navzájem znát jménem a ve svém "honu na hráče-Ellie" budou velice sveřepí. Nové zprávy odhalily, že v jejich snažení Vás dostihnout a... já nevím, upozornit na rozvázanou tkaničku, jim budou nápomocni lovečtí psi, kteří na Vás budou dělat dlouhý nos, čímž Vás vyčmuchají. Kromě nemrtvých potvor a neméně inteligentních kultistů Seraphites se ve hře budeme prosekávat také řadami xenofobických příslušníků "Washingtonské Osvoboditelské Fronty", se kterými by však neměly být větší potíže, vzhledem k tomu, že Ellie by samotnou Xenu strčila do kapsy.

Zpráva o přesunu data vydání z konce února na konec května 2020 pochopitelně způsobila spoustu na poslední chvíli rozmyšlených sebevražd a ještě více nesouvislých chuchvalců sprostých slov po celém internetu. Zároveň s těmito výtvory spatřily světlo světa obvyklé smířlivé věty typu "A já s nima souhlasim, než aby vydali nedodělanou hru...". Souhlasit se jistě dá s obojím. Nikdo určitě nechce hrát nový díl Last of Us v provedení hodném nechvalně proslulých Phoenix Games, nicméně soudruzi z Naughty Dog by pro příště mohli oprášit své křišťálové koule, případně požádat o pomoc nějakou zkušenější věštkyni a poskytnout přesnější termín. Fakt, ještě teď mě bolí klávesnice.

 

 

Záruka24 měsíců
The Last of Us Part II
Vytvořeno28.04.2020
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení