Ratchet & Clank: Rift Apart - povedená skákačka


Po donesení PS5ky domů a dohrání (úžasně povedené skákačky) Astrobota jsem měla hroznou chuť pokračovat v podobně roztomilé sféře her a Ratchet a Clank se zdála být ideální volba. Ratchet a Clank: Rift Apart totiž musí obměkčit i ty nejzatvrzelejší herní skeptiky.


HRA PLNÁ BAREV

Co mě od prvního momentu dostalo, je naprosto dokonalá grafika hry plná barev a fantazie, která by určitě vyloudila úsměv na rtech i tomu největšímu pesimistovi na antidepresivech. Ratchetova srst se leskne plná zdraví, planety jsou plné barev a technických detailů, obydlené roztomilými mimozemšťany nápadně připomínající postavičky z Příšerek s.r.o. , Ratchet a Clank překypují oddaným přátelstvím a jedna akční scéna střídá druhou.


DALŠÍ LOMBAX

Jako poděkování za jejich přátelství Clank vyrobí a daruje Ratchetovi dimentázor, který mu umožní cestovat mezi dimenzemi a pomůže tak najít svojí rodinu - další Lombaxe. Dojemnou děkovačku ale přeruší příchod záporáka, Dr. Zlotřilce, který dimenzátor poškodí a tím tak fatálně naruší stabilitu vesmíru. Přátelé jsou díky velkému výbuchu rozděleni a hozeni do jiných dimenzí a Ratchetovi nezbývá než putovat hroutícím se vesmírem a kamaráda hledat. Ten už je tou dobou v dobrých rukou Ratchetova ženského protějšku z alternativní dimenze, lombaxky, Rivet, ale to se Ratchet dozví až později.


RIVET A KIT

Ratchet brzy najde malou robotku Kit, alternativní protějšek robůtka Clanka, čímž hra dostane nádech dokonalého zrcadlení obou dimenzí. Při řešení různých hádanek budete muset často mezi jednotlivými dimenzemi přeskakovat, protože někdy cesta není průchozí, ale v druhé dimenzi je. Někdy taky budete hrát za Rivet místo Ratcheta, o nakoupené zbraně ale nepřijdete, Ratchet a Rivet sdílejí výbavu i zkušenosti. Díky dokonalé PS5kové rychlosti má hra perfektní grafiku po celou dobu a přechod mezi jednotlivými galaxiemi probíhá naprosto plynule, bez jediného záseku.


VYMAHAČ, PAN HOUBA NEBO ZAHRADNICKÉ KROPÍTKO ... ?

Pokud jste stejně jako já předchozí díly Ratcheta nehráli a očekáváte dětsky vypadající skákačku, opak je pravdou. Hra je klasická akční adventura, ve které na vás pravidelně nalétávají mimozemští nepřátelé a o přestřelky tak není nouze. Arzenál zbraní je ale daleko originálnější, než v jakékoli jiné hře. Kromě klasické dávkové pistole si postupně nakoupíte třeba Vymahač, což je pistole, které osobně přezdívám ,,vrhač blesků”. Na blízko usmaží robotického nepřítele na jeden zásah. Dalším oblíbencem se pro mě stal Pan Houba, což je takový dočasný parťák, který vám pomůže vystřílet větší počet nepřátel. Milovníci granátů si taky užijí Tříštivou bombu, nebo Zahradnické kropítko, které z nepřátel udělá na chvíli zelené sochy. Zbraně si postupně vylepšujete a munici si můžete buď dokoupit, nebo ji získáváte ze všudypřítomných bedýnek.


MINIHRY

Hru oživují také různé minihry a to třeba v roli robůtka Glitche, který Ratchetovi pomůže odvirovat programy,  nebo v roli Clanka, který musí vyřešit hádanky v jiné dimenzi. Kromě lineárního příběhu si můžete při hraní i odskočit a vyřešit několik vtipných misí, jako je třeba hledání robota v místní továrně, ve které se můžete snadno usmažit, nebo nalezení ztracené kuchařky.  Postavy si mezi sebou neustále povídají a odlehčeným humorem tak zpestřují putování po rozmanitých planetách.


POVEDENÁ ODDECHOVKA

Závěrem můžu jen říct, že kvalita zpracování Ratcheta a Clanka byla příjemným překvapením a osobně hru řadím mezi jednu z nejpovedenějších oddechovek dostupných pro PS5, která musí potěšit i toho největšího mrzouta.


Záruka24 měsíců
Ratchet & Clank: Rift Apart - povedená skákačka
Vytvořeno17.05.2022
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení