Potvrzené hry pro Xbox Series X

Ve jménu nového Xboxu Series X již bylo popsáno mnoho DOCX dokumentů. Což o to, krabička je to šikovná a pro lidské pokolení blahodárná, ale čím by byla, kdyby se na ní nedalo nic hrát? Multimediální centrum pouhé, muchnička jen zlatá... Proto se nyní pojďme podívat na jedenáct potvrzených důvodů, proč si novou generaci prostě pořídit.

VAMPIRE: THE MASQUERADE – BLOODLINES 2

Nebojme se a skočme do toho rovnýma nohama - v této hře zemřete. Ale nebojte se, nebude to napořád! Místo kotlů pekelných Vás čeká kvalitní upíroplastika a s ní veselé toulky zapadlými uličkami, přátelská kafíčka s vládnoucí upírskou mafií, příjemné poletování s větrem v zádech a rozpustilé hrátky s krvavou magií. To vše s širokým arzenálem RPG prvků k řádnému pitvoření tvoření panáčka, s novým bojovým systémem a s pořádně rozvětvičkovaným příběhem.

DIRT 5

Eleganci upírského fešáka vyvážíme pořádnou dávkou špíny, bláta odletujícího od kol a holuby potřísněného asfaltu. Novou generaci závodních speciálů proženeme zhruba sedmdesáti tratěmi, přičemž naše zraky budou poctěny nefalšovaným 4k rozlišením při 60 fps (nebo Full HD při 120 fps). Majitelé čtyřhýžďových pohovek jistě ocení režim hry pro až čtyři hráče na jedné obrazovce. Kariéra pro jednoho hráče je samozřejmě přítomna, avšak proslýchá se, že leccos z ní půjde volitelně hrát i v multiplayeru.

ASSASSIN’S CREED VALHALLA

Ani tito zabijáci nezůstanou pozadu a vyšlou Vás rovnou do deště a mlhy rozbouřeného anglického pobřeží. Poté, co se na svém drakkaru dostrkáte k pevnině, Vás čeká založení osady, konflikty s místními všetečnými otrapy a v neposlední řadě i setkání s The Hidden Ones. V roli Eivor/a (pohlaví záleží na Vás) se budete prosekávat obrněnými anglány, činit důležitá politická rozhodnutí a shánět zrní pro svého havraního společníka. Dalším věrným druhem Vám bude ikonická skrytá dýka, s níž nejeden překvapený výraz ve tváři nepřátelského bojovníka vykouzlíte.

THE MEDIUM

Akira Yamaoka je zpět! A kdo ho nezná, je nekulturní ho...nešťastný tovaryš, který zřejmě ještě neměl tu čest se Silent Hillem, zejména s jeho poutavými soundtracky, které nejeden nekonečný pracovní den proměnily na poměrně snesitelných pár hodinek. The Medium je psychologický horor jak se patří, s proměnlivou scénou, zasazenou tentokrát do evropské říše a hlavně s hlubokou, mrazivou atmosférou, díky které se utopíte v moři nejistoty, napětí a paniky, aniž by k tomu hra potřebovala groteskní kostlivce vyskakující z kdejakého botníku.

SCORN

U toho hrůzostrachu na chvíli zůstaneme, avšak podíváme se na něj z jiného úhlu. Scorn Vás bez pardónu hodí přímo do toho nejpekelnějšího kekeliště, složeného z kostí, krve, masa a oceli, plněného potvorami, které by logicky ani neměly držet pohromadě. Jenže ony nejenže budou držet pohromadě, ony se budou pokoušet Vás této výsady zbavit. Vetřelcem inspirovaná FPS jatka budou mít nelineární postup a v každé lokaci najdete tučnou dávku úkolů, příběhu, hlavolamů, postav a jejich děsivých osudů.

THE ASCENT

Toto futuristické RPG Vás zavede na planetu Veles, kde se v roli zotročeného dělníka pokusíte přeměnit nekonečný oceán korupce, zločinu a bezpráví na v rámci možností obyvatelné místo, kde se malý ufozemšťánek nebude muset bát vyjít s devítiocasým robopejskem na ulici. V rámci originálního kyberpunkového zasazení si užijete klasické RPG "zezhora" se vším, co k němu patří. Pestré úpravy postav, hordy nepřátelských fujtajblistů, vytoužené legendární vybavení a nekonečné hory šedivých předmětů s názvy jako "rezavé použité kalhoty popelnicové kvality".

CALL OF THE SEA

Po všech těch depresivních a strašidelných tématech tu konečně máme také jednu veselou procházku prosluněným tropickým ostrovem s přívětivou malovanou grafikou. Hra je přístupná již od sedmi let a namísto znetvořených výplodů fantazie člověka, jenž by měl navštívit psychiatra, nás tentokrát prožene důmyslnými hádankami protkané napínavé pátrání po zmizelé expedici manžela hlavní hrdinky. Čeká Vás dobrodružný průzkum nádherně zpracovaného 4K/60 fps ostrova a jeho historie, od kterého Vás budou muset odtrhovat překousnutím napájecího kabelu k Xboxu.

BRIGHT MEMORY INFINITE

A zpátky k vraždění! Toto akční FPS klade důraz na "akční" jako málokterá jiná hra. Pohyby a bojové kombinace hráče v potyčkách s mnoha nepřáteli najednou připomínají perfektní nadzvukový tanec bez sebemenšího klopýtnutí. Chvíli někoho kropíte samopalem, pak se odrazíte od zdi, v letu někomu useknete hlavu mečem, třetího nešťastníka si přitáhnete jakýmsi energetickým lanem a dáte mu napít z brokovnice... Futuristické zasazení děje samozřejmě k rozmanitosti bojových technik přispívá velkým dílem. Pozadu nezůstane ani bohatý sci-fi příběh a korunu tomu všemu nasadí do extrému vyhnané grafické schopnosti nového Xboxu.

SCARLET NEXUS

Nyní se o slovo hlásí Bandai Namco Studios s novým akčním RPG, ve kterém se také podíváte do budoucnosti. V této dějové linii došlo k technologickému vylepšení lidského mozku, následkem kterého se každý čestný vlastník tohoto orgánu stává mocným psychobojovníkem. Jeden z nich, Yuito Sumeragi, vnikne prostřednictvím Vašeho ovladače do Vaší ctěné hlavy a zneužije Vaše prsty k obraně světa před zmutovanými nájezdníky, kteří nedbají na zdravou výživu a živí se právě lidskými mozky, což je nevkusné!

SECOND EXTINCTION

Tak se po dlouhé době setkáváme s dinosaury! Přeci jen už tu s námi nějaký ten pátek nejsou, potvůrky jedny prchlivé. Jenže... Sotva se na zemi znovu objeví, padnou za oběť právě Vám a Vašim dvěma kamarádům. Second Extinction je kooperatistická akce pro tři hráče, ve které dostanete za úkol poslat společenství zmutovaných dinosaurů zpátky do propadliště dějin. Na jednu stranu je to škoda, jenže kdybychom ty ještěří krasavce nechali žít, vyhladili by lidi, včetně vývojářů her, takže se nedá nic dělat, jaščurky musí opět zemřít.

CHORUS

Nějaké ty meziplanetární sci-fi dobrodružství jsme tu již měli, ovšem pokud se chcete podívat přímo do útrob vesmíru a zabojovat si ve vesmírných lodích, Chorus je pro Xbox Series X jasná volba. Zahrajete si za Naru, pilotku na cestě za zničením zlého kultu, který tropí různé škodolibosti v celém vesmíru. Vaším jediným společníkem bude Nařina vesmírná loď Forsaken s vlastní osobností a s velmi zajímavým vztahem ke jmenované hlavní postavě. Ne, ty čuně, tak jsem to nemyslel, jendá se o zvláštní bojové propojení a široké možnosti vylepšování, což se ostatně k antigravitačním soubojům hodí víc.


Záruka24 měsíců
Potvrzené hry pro Xbox Series X
Vytvořeno12.05.2020
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení