The Last of Us Part II - část 2 (jakože druhá část článku)

Není tomu tak dávno (v červnu, no, co jako?), co jsme zde slavnostně zveřejnili článek na téma "Co možná bude a možná nebude v Last of Us Part II a kdy to asi tak bude a sorry, že toho zatím víme tak málo." Nyní se nám udělal listopad a protože tato hra pochopitelně zajímá spoustu lidí, na internetu se postupně objevila spousta nových článků, ze kterých teď seskládáme ten náš, ve kterém bude to samé, akorát s videem na konci.

Hru The Last of Us Part II můžete předobjednat zde.

 

Anthony Newman, spoluředitel vývoje hry, vhodil mezi dravé fanoušky zprávu o RPG prvcích - možnostech upravovat si s postupem ve hře statistiky a schopnosti svěřeného panáčka, v našem případě Ellie. Tyto úpravy budou hrát první housle společně s ostatními aspekty hry, na které jsme zvyklí z prvního dílu. Ne, že by snad bylo možné v půlce hry předělat hbité děvče na stokilového křížence piráta a ufozemšťana, nicméně vliv schopností na hru bude tak vysoký, že si Last of Us Part II budeme moci zahrát "tisíckrát jinak".

Příběh zůstává z větší části nadále tajemstvím. Víme, že bude rozdělen do čtyř částí podle ročních období, první část že nás zavede do zimního Wyomingu a že se ve hře objeví koně. V září vydaný trailer potvrdil návrat Joela, hlavního úderníka z prvního dílu. Již nějaký čas také víme o "nejlépe zpracovaném polibku v herním průmyslu" mezi Ellie a Dinou, který se ovšem asi nebude úplně zamlouvat Dinině ex-příteli Jessemu, bez ohledu na kvalitu programátorské práce. Zapomeňme na chvilku na nechutný rozhovor během taneční scény a pojďme se podívat na nepřátelské shluky dat a pixelů.

Minule jsme psali o zvýšné inteligenci nepřátel, kteří se budou navzájem znát jménem a ve svém "honu na hráče-Ellie" budou velice sveřepí. Nové zprávy odhalily, že v jejich snažení Vás dostihnout a... já nevím, upozornit na rozvázanou tkaničku, jim budou nápomocni lovečtí psi, kteří na Vás budou dělat dlouhý nos, čímž Vás vyčmuchají. Kromě nemrtvých potvor a neméně inteligentních kultistů Seraphites se ve hře budeme prosekávat také řadami xenofobických příslušníků "Washingtonské Osvoboditelské Fronty", se kterými by však neměly být větší potíže, vzhledem k tomu, že Ellie by samotnou Xenu strčila do kapsy.

Zpráva o přesunu data vydání z konce února na konec května 2020 pochopitelně zpsobila spoustu na poslední chvíli rozmyšlených sebevražd a ještě více nesouvislých chuchvalců sprostých slov po celém internetu. Zároveň s těmito výtvory spatřily světlo světa obvyklé smířlivé věty typu "A já s nima souhlasim, než aby vydali nedodělanou hru...". Souhlasit se jistě dá s obojím. Nikdo určitě nechce hrát nový díl Last of Us v provedení hodném nechvalně proslulých Phoenix Games, nicméně soudruzi z Naughty Dog by pro příště mohli oprášit své křišťálové koule, případně požádat o pomoc nějakou zkušenější věštkyni a poskytnout přesnější termín. Fakt, ještě teď mě bolí klávesnice.