The Last of Us Part II

 

Dočkáme se ještě letos? A na co se vlastně můžeme těšit? V následujícím článku se dozvíte několik důvodů, proč někteří z nás nemohou nedočkavostí spát a proč všude v civilizovaném světě došlo k tak náhlému nárůstu prodeje trhacích kalendářů.

Hru The Last of Us Part II můžete objednat zde.

Speciální edici naleznete zde.

The Last of Us Part II — PlayStation 4

A třetí strašidelný příspěvek konce tohoto roku (prosím!) se odehrává pět let po událostech původního The Last of Us a hrát budeme za nyní už dospělou Ellie. Ani o této hře není známo mnoho, pojďme se tedy opět pokusit poslepovat vše, co víme.Ellie a Joel jsou nadále hlavními postavami hry, to je potvrzená informace. Značná část hry se bude odehrávat v Seattlu. Zajímavé je tvrzení jednoho z vývojářů, že zatímco hlavní téma prvního dílu byla láska, druhý díl bude překypovat především nenávistí. A skutečně, všechny dosavadní ukázky nasvědčují tomu, že jeden z hlavních motivů herních postav bude pomsta. Mezi hlavní nepřátele bude patřit jakýsi kult Seraphitů, kteří se nejspíš mají stát oběťmi této pomsty. Druhý díl má klást větší důraz na boj proti lidským nepřátelům, nemrtvých protivníků se však také dočkáme. Nepřátelé obecně mají obdržet podstatně kvalitnější umělou inteligenci. Budou se mezi sebou domlouvat, různé skupiny si budou sdělovat informace o naší poloze, budou mít svá vlastní jména, jejich prohledávání bude důkladnější a narozdíl od prvního dílu se může klidně stát, že si pro nás dojdou i do toho nejlepšího úkrytu a dostanou nás ven. Žádné schovávání pod náklaďáky nikoho nezachrání... Ale hodit se stejně bude, čímž se dostáváme k přepracovanému systému boje hlavní postavy, Ellie. Devatenáctiletá dívka bude muset být velice vynalézavá, aby si s mnohdy fyzicky silnějšími protivníky poradila, takže přichází řada zaprvé na nenápadné plížení a schovávání a zadruhé na využívání všech možných předmětů a špinavých triků. Ellie bude moci například za běhu popadnout první ostrý předmět, který se jí dostane pod ruku a mrštit jím nic netušícímu hromotlukovi po hlavě.

Stealth prvky mají být podle dostupných informací velice rozmanité a zábavné. Budeme se moci plazit vysokou trávou, ale u toho bude potřeba dbát na výšku a hustotu porostu. Nepřátelům, respektive jejich ranám budeme moci během souboje hbitě uhýbat, nicméně pokud někoho obzvlášť naštveme, může nás prostě sebrat a mrštit námi o zem. Zkrátka souboje budou velice realistické a nečeká nás žádné "lehněte si sem - výborně, používáte stealth, nyní můžete toho hrdlořeza bezpečně odpravit a ostatní vás nechají", ale zároveň není třeba obávat se přehnané obtížnosti, možností, jak si poradit, bude dost, včetně rozšířeného craftovacího systému.

  • Pokračování úspěšného prvního dílu s novými grafickými možnostmi
  • Přepracovaný bojový systém na míru mladé a mrštné Ellie
  • Rozmanité a odměňující stealth prvky
  • Vylepšená umělá inteligence lidských nepřátel

Když si uvědomím, že to vše nás čeká ve spojení s poutavým příběhem, vylepšenou realistickou grafikou, pohyby a výrazy postav, nejraději bych se pomocí vlastních stealth schopností vloupal do pevnosti studia Naughty Dog, po vzoru survival her se tam někde utábořil a sledoval každý krok mistrů programátorů. Obávám se však, že by netrvalo dlouho a má dobrodružná adventura by se přepla do módu deathmatch. Podobně založeným fanouškům mohu snad jedině doporučit zabít čas zopakováním jedničky, nebo zkusit podobnou hru od stejného vydavateleDays Gone, o které si můžete přečíst více v našem předchozím článku zde.

Nenechte si ujít také Death Stranding a Cyberpunk 2077

Pro Konzole a Hry napsal David Karel

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení