Servis herních ovladačů

Řešení poruch herních ovladačů

Pojďme si projít několik možných řešení závad na herních ovladačích.


Kompatibilita ovladače

Prvním krokem u každého ovladače je ověření kompatibility z danou konzolí či počítačem. Různé drátové ovladače s USB konektorem nemusí fungovat se všemi přístroji s rozhraním USB. Některé bezdrátové ovladače vyžadují USB adaptéry.

Informace o podporovaných platformách jsou většinou uvedeny na původním obalu ovladače. V případě, že tomu tak není, nebo pokud obal již nemáte, doporučujeme zadat název ovladače do internetového vyhledávače (např. Google) a ve výsledcích zkusit najít informace o kompatibilitě - velké množství ovladačů a informací o nich se vyskytuje na stránkách eshopů.

Přesný název ovladače lze ve většině případů najít přímo na ovladači, zpravidla na zadní straně.


Bezdrátové ovladače - párování

Správné spárování ovladače s konzolí je nezbytné k použití ovladače. K tomuto kroku je zapotřebí mít ovladač nebo baterie v ovladači nabité.

 

PS4: Připojte ovladač k zapnuté konzoli PS4 pomocí Micro USB kabelu > Vyčkejta cca 3s > Stiskněte tlačítko PS uprostřed ovladače

PS3: Připojte ovladač k vypnuté konzoli PS3 pomocí MiniUSB kabelu > Spusťte PS3 > Stiskněte tlačítko PS uprostřed ovladače.

Xbox One, Xbox 360: Zapněte konzoli > Spusťte ovladač pomocí tlačítka Xbox > Stiskněte tlačítko pro párování* na konzoli > Stiskněte a držte tlačítko párování na horní straně ovladače.

*pro Xbox One S, Xbox One X, Xbox 360 S a Xbox 360 E pod tlačítkem spuštění, Xbox One Fat (Original) na levé straně konzole, Xbox 360 Arcade po levé straně od tlačítka spuštění.

 

Různé neoriginální ovladače s USB přijímači mají své vlastní postupy, které jsou popsány v jejich manuálech nebo na obalech, případně na internetových stránkách výrobců.


Nereagující analogové páčky

Prachem zanesené kontakty analogových páček mohou způsobit samovolný pohyb nebo otáčení herní postavy.

Pro tyto závady na ovladačích je snadným a efektivním řešením naše servisní služba Výměna analogové páčky.


PS4 / PS3 - Nefunkční integrovaná baterie bezdrátového ovladače

Originální ovladače pro PlayStation 3 a PlayStation 4 jsou poháněny vnitřními akumulátory, dobíjenými pomocí USB kabelů. Tyto speciální akumulátory nelze narozdíl od klasických AA baterií koupit v obchodě a vyměnit bez rozebrání ovladače.

My jsme schopni dodat a vyměnit novou baterii za pouhých 199,-.

- Výměna integrovaného akumulátoru -


Xbox 360 - Poškozený / nedržící kryt AA baterií

 U těchto krytů někdy dochází k poškození kontaktů mezi krytem a ovladačem. Následkem toho kryt přestává odvádět napětí z baterií do ovladače. Při mechanickém poškození krytu může kryt přestat v ovladači držet.

Nové kryty dodáváme v černé a bílé barvě, zakoupit můžete zde.


Drátové ovladače - poškozený kabel

Mechanické poškození, překlesání, či utržení propojovacího kabelu mezi ovladačem a konzolí jsou běžné příčiny náhlé nefunkčnosti ovladače. U nás lze jednoduše zakoupit samostatný propojovací kabel, či nechat vyměnit kabel zabudovaný.

- Výměna kabelu drátového ovladače-


Nevyhovuje ani jedno řešení vašim potřebám? Naši servisní technici provedou diagnostiku vašeho ovladače - zpět k formuláři.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení