Death Stranding

Jako základ použijeme nádherně zpracovaný otevřený svět, přidáme hrst čerstvě oloupaných kostlivců, promícháme s libovolným množstvím přízračných bytostí z hlubin podsvětí, zalijeme chladnou namodralou mlhou a okořeníme digitálním zpracováním několika úžasných herců

Hru Death Stranding můžete předobjednat zde.

Death Stranding — PlayStation 4

Daryl Dixon ze seriálu The Walking Dead má svou vlastní hru! Ne, nejedná se o další zpracování Živých Mrtvých. Ačkoliv... Death Stranding má být post-apokalyptickým sci-fi sandbox stealth akčním horrorem (kde jsou ty časy, kdy hry měly jen jeden žánr?), což naznačuje, že i když se asi nebudeme potýkat přímo se zombivci, žádné veselé dobrodružství na cestě za pokladem ve Sluníčkovém Městě nás nečeká. O příběhu toho zatím není moc známo, nicméně internetem kolují různé informace o dílčích aspektech hry, které samy o sobě dokáží zaujmout, neboť v herním světě nejsou zrovna obvyklé. Nejprve si pojďme říct pár základních jmen a pojmů.

Vedle "Daryla" Normana Reeduse se ve hře coby herci objeví například i Mads Mikkelsen či Léa Seydoux. Hru vyvíjí studio Kojima Productions, což je japonská společnost v čele s panem Hideo Kojimou, jenž má na svědomí sérii her Metal Gear Solid a podílel se i na zrušeném projektu Silent Hills. Proč je potřeba zmiňovat Silent Hill(s)? Death Stranding je podle samotného Kojimy postavená na prolínání života a smrti. Kdykoliv herní postava jménem Sam Porter Bridges zemře, dostane se do jakési alternativní reality, ze které se bude muset dostat zpět do světa živých. Dále se mluví o možnostech opustit své živé tělo a o možnosti sebrat své předměty po vlastní smrti. Konkrétní charakter tohoto prolínání realit dosud nebyl odtajněn, nicméně na nás to působí podobně jako nedobrovolné cestování mezi skutečným a "alternativním" světem ve hrách Silent Hill.

Co konkrétního víme? V trailerech bylo naznačeno, že svět se dostal do svého příšerného stavu následkem lidské neopatrnosti, díky níž došlo k uvolnění neznámých nepřátelských organismů. Hlavní náplní hry bude provést Sama, coby poslíčka či doručovatele jakéhosi zboží zdevastovaným světem plným strmých kopců, útesů a humanoidních, částečně neviditelných nestvůr, které dokáží zranit pouhým zvukem. Další z překážek je jakýsi podivný déšť zvaný Timefall, který způsobuje rapidní stárnutí čehokoli, na co dopadne. Ve hře se budou také vyskytovat nemrtví nepřátelé (hmm... mluvil tu někdo o Walking Dead?), lépe řečeno kostry ovládané hlavním záporákem, který je s nimi spojen nestvůrnými chapadly, či dráty vedoucími z jeho vlastního těla. Ano, bude se jednat o velice surrealistický zážitek. Jedno je jisté - Death Stranding se stane oblíbenou hrou každého, kdo se rád bojí, ale zároveň rád hledá příčinu všeho toho děsu, kterým hra oplývá a odvážně či pošetile se pouští neznámému nebezpečí vstříc. Vše nasvědčuje tomu, že se v mysteriózní horrorové sféře dočkáme něčeho zcela nového a dosud nepoznaného.

  • Nádherně zpracovaná otevřená krajina s temnou atmosférou
  • Procházení mezi světy živých a mrtvých
  • Norman Reedus, herec oblíbeného Daryla Dixona z The Walking Dead, v hlavní roli
  • Nestvůry z hlubin nekonečné fantazie vývojářů ze studia Kojima Productions

Nenechte si ujít také The Last of Us Part II a Cyberpunk 2077

Pro Konzole a Hry napsal David Karel

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení