Cyberpunk 2077

Jaké by to asi bylo, zkusit se prosadit ve světě, kde se lidé prakticky kříží se stroji a ulicím vládne násilí? Vložme panáčka do mraveniště a sledujme, jak daleko se dostane a jak dlouho vůbec vydrží.

Hru Cyberpunk 2077 můžete předobjednat zde: PS4 / Xbox One.

Cyberpunk 2077 — PlayStation 4, Xbox One

Toto akční RPG od vývojářů Red Project, kteří se proslavili sérií Zaklínač (The Witcher), čerpá ze stolní hry Cyberpunk od Mika Pondsmitha. Jak napovídá název, fantasy vystřídá sci-fi a děj se bude odehrávat v nepříliš vzdálené budoucnosti. A jak už bývá u her tohoto žánru zvykem, množství ani kvalita technologických vymožeností nestačí na to, aby ukojila lidskou chamtivost a hloupost.

Příběh nás zanese do californského Night City v roce 2077, kde namísto prosperující společnosti nacházíme chaotický svět ovládaný bohatými nadvládními korporacemi... Ovládaný? Ne tak docela. Těm, kteří mají nahrabáno, není nijak proti srsti, že v ulicích vládne chudoba spojená s přelidněním a jedinou autoritou jsou zde dealeři drog, doktoři-řezníci s kybernetickými "zlepšováky" života a samozřejmě překupníci s kyberneticky vylepšenými drogami. Mezi oblíbené technické pomůcky patří například robotické oči, stimulátory mozku nebo umělé končetiny vybavené sečnými zbraněmi. Protože i zde platí, že "náš zákazník, náš pán", můžeme se těšit na chodící lidoroboty všech tvarů a rozměrů. No a jelikož lidské tělo a zejména mozek není tak docela stavěný na takovou zátěž, stává se, že když si někdo do sebe namontuje až moc železa, začne mu poněkud šplouchat na maják. Nebo se z něj stane rovnou šílený vraždící stroj.

Příšerné, že? Naopak! Na vlastní kůži by takové peklo asi nikdo zažít nechtěl, ale plácnout sebou do křesla, popadnout ovladač, nastartovat konzoli a z bezpečné vzdálenosti prozkoumat svět Cyberpunku skrz na skrz? Hell yeah! Když si to vše představím s možnostmi podobnými jako ve hrách se Zaklínačem, začínám se těšit. Bude to vlastně takový mix sandbox hry typu GTA, dobrodružného RPG, futuristického FPS a horroru. Dostaneme svého hrdinu libovolného pohlaví (nejsme si jisti, jak s tímto výběrem zamíchá zaměření hry) a je jen na nás, jak bude vypadat a co si do něj namontujeme za kybernetické hračky. Hlavní náplní hry bude plnění úkolů, získávání zkušeností a eurodollarů s následným vylepšováním postavy a snaha nenechat se roztrhat na kusy nějakým šíleným křížencem homo sapiens a motorové pily. K tomu všemu budeme mít k dispozici fantastické zbraně s naváděcími střelami, možností prostřelit zeď nebo třeba počítačový virus, pomocí kterého budeme moci upálit nepřítele zevnitř zaživa. Nezapomínejme však, že do pořádného RPG patří i bohaté možnosti konverzace a spolupráce s NPC postavami, se kterými budeme moci obchodovat, plnit jimi zadané úkoly, zabíjet je, spát s nimi... Co vše se do Cyberpunku vejde se dozvíme snad už koncem tohoto roku.

  • Plně upravitelná herní postava, včetně technických implantátů
  • Cyklus dne a noci
  • NPC postavy mluvící cizími jazyky, kterým porozumíte jen s umělými překládacími mikroby
  • Otevřený svět města Night City rozděleného do šesti čtvrtí
  • Propracovaný hackerský systém, díky kterému se s trochou šikovnosti můžete nabourat kamkoliv - nebo do kohokoliv
  • Bohaté možnosti interakce s NPC postavami
  • Žádné mikrotransakce :-)

Nenechte si ujít také The Last of Us Part II a Death Stranding

Pro Konzole a Hry napsal David Karel

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení